תכנית טלוויזיה: הגורים הטובים ביותר

יש לי משחק קבוע, כשהאלמנטים משתנים, שאני אוהבת לשחק עם עצמי, מאז שאני זוכרת את עצמי. שלושה דברים שהייתי לוקחת איתי לאי בודד (פעם אפילו שדרגתי את עצמי ואמרתי שמתחילים באות ב' מתחילים בוב דילן ספר בראשית ובורא)

הפעם, כשהיה עלי להיענות לדרישה מסוימת, ולכתוב על ספר, סרט, תוכנית טלוויזיה, מיד בחרתי בספר מסוים בהוצאת "עם עובד", כריכה דקה, סדרת ספרים שפעם הזמינו, הייתה מגיעה לביתנו באופן קבוע עוד בהיותי ילדה קטנה.

לספר קראו "ציד בודד הוא הלב", רק השם כבר הצדיק בשבילי את הקריאה בו, ולא מזמן, בגילי המתקדם, קראתי אותו שוב (היה גם סרט בשם זה). הבוקר חיפשתי את הספר שזכרתי שהוא נמצא בערמת הספרים הקרובים ושהכריכה שלו נתלשה, ולהפתעתי, בפעם האחרונה שקראתי בו, ראיתי שנכתב על ידי אשה, וערכו עלה בעיני פלאים.

בכל אופן, ארבע בנותי, שהיום הן כבר מזמן אמהות, באו אלי בטענות על הספרים העצובים ששידלתי אותן לקרוא בילדותן "מאה שנים של בדידות" , "ציד בודד הוא הלב" ספורי ילדים של אוסקר ויילד שתמיד נגמרו עצוב .  .."

טוב, אז חזרתי לאי הבודד ואמרתי שעכשיו אבחר באקראי. פתחתי את הטלוויזיה ונפלתי על תכנית שנקראת בשם "הגורים הטובים ביותר", בערוץ 8 של yes.

משפחתי, שגרה בכפר, עמוסה אהבת חיות. אבי בנותי, שהיום הוא כבד ראייה, לימד אותנו בזמנו חוק ברזל באילוף כלבים שנקרא באנגלית Good reinforcement  , שאומר שכלל חשוב באילוף של הכלב צריך להיות שיהיה מבוסס רק על ידי חיזוקים חיוביים. ואכן, גם באותה תכנית מרגשת משתמשים אך ורק בחיזוקים חיוביים.

התכנית מרתקת ואני אומרת "אלוהים אדירים חיים ומוות באחריותם של הכלבים" (צמרמורת) כלבי נחייה, כשאני רואה אותם ברחוב, באימונים וגם בתפקיד, אני נזכרת באי הבודד וכן לוקחת אותם איתי.