מה ההבדל בין קיצור קיבה למתיחת בטן?

מגפת ההשמנה עושה שמות בעולם המערבי, הרבה יותר מהקורונה. כתוצאה מכך לא מעט אנשים אינם מרוצים ממראה הבטן שלהם, עם התפתחות הכאב הזה התפתחו לצידו פתרונות בעולם הרפואה הקוסמטית. לעיתים קשה להבין מה ההבדל בין הטיפולים השונים ולהבין איזה טיפול מתאים לאיזה מצב – לדוגמא גם מתיחת בטן וגם קיצור קיבה יכולים לשפר את מראה הבטן, אך בדרכים שונות מאוד.

מראה צעיר וחטוב

אם אתם סובלים מעודף משקל או שפשוט אינכם מצליחים להשתלט על האכילה ובכל זאת מעוניינים לאבד שומן במהירות, אז כנראה שהפתרון הנכון עבורכם הוא קיצור קיבה. בניתוח זה יבוצע חתך בבטן ובאמצעות סיכות ופס פלסטי הקיבה תהודק ויישאר פתח זעיר מאוד שדרכו המזון יכול לעבור. מצב זה יגרום לכך שלאחר אכילת כוס מזון אחת כבר תרגישו שבעים ולא תוכלו לאכול יותר. קיצור קיבה הוא פתרון מצויין לאנשים הסובלים מעודף משקל משום שההגבלה הפיזית על הקיבה מונעת אכילה מופרזת מה שיביא לירידה משמעותית במשקל תוך חודשים ספורים. במרבית המקרים אתם תוכלו לאבד כמחצית ממשקל הגוף העודף תוך שנה או לחלופין בתהליך הדרגתי יותר שיכול לקחת מספר שנים. תלוי מאוד בכמות הפעילות בגופנית שאתם עושים ובסוג האוכל שאתם אוכלים. קיצור קיבה הוא אידיאלי לאנשים הסובלים מ- BMI גבוה מספיק (35 ומעלה בדרך כלל). לעומת זאת מתיחת בטן אינה מתאימה לאנשים הנמצאים בעודף משקל. למעשה הם יצטרכו קודם לכן לעבור שאיבת שומן ורק לאחר מכן מתיחת בטן וגם אז ישנה סכנה שללא שינוי משמעותי בהרגלי ההתנהגות המצב יחזור לקדמותו ובצורה חמורה יותר. מתיחת בטן מתאימה למועמדות הנמצאות פחות או יותר במשקל קבוע וקרוב למשקל הטבעי שלהם אך סובלות מעור רופף ומדולדל כתוצאה מירידה פתאומית במשקל, לידה או ניתוחים קוסמטיים אחרים.

מרבית האנשים אינם מבצעים את שני הניתוחים בו זמנית משום שכלאחד מהם מטפל במצב שונה של שומן ועודף משקל בדיוק כפי שלא כל מי שעושה פילינג עושה גם טיפול בצלקות אקנה. אם כי בהחלט שקיצור קיבה יכול להוביל למתיחת בטן לאחר הירידה הפתאומית במשקל בחלק מהמקרים. אך כאמור אם כבר הולכים על ניתוח מתיחת בטן אז לעיתים הפתרון הוא בשאיבת שומן. חשוב גם לזכור כי כל הזמן מתפתחות טכניקות ופרקטיקות חדשות ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם מנתח מוסמך לגבי הציפיות שלכם והאפשרויות העומדות בפניכם.