מאפיות מעניינות באזור המרכז

הקונדיטוריה הישראלית הולכת וגדלה בשנים האחרונות, כשצורות מאפים, עוגות ומגוון רחב של מתוקים שונים נעים החל משעות הפריים טיים עד למאפיות בכל הארץ ישראל. המתוקים שהישראלים נהנים מהם לא רק הולכים ומתפתחים, אלא נחשבים לכאלו בעלי שורשים עמוקים אשר נולדו דרך לא מעט סוגי תרבויות בישראל החל ממדינות אסיה הרחוקות עוד למאפים מאזור הצרפתי או מהמטבח הערבי והמסוגנן של המזרח התיכון. כל הטעמים הללו כיום ניתנים לטעימה בכל אחד מהאזורים השונים בארץ, בין אם נבקש למצוא מאפה ייחודי באזור מרכז הארץ ועד לטעמים חדישים לחך הישראלית באזור הצפון.

מאפיות שוות באזור השרון ומעלה

בחירה של מאפיות באזור השרון היא ללא ספק בחירה לא קלה, שכן מאפיות אלו מגיעות באזורים שונים ומפתיעים בדיוק כמו הסניפים של "לחם שחר" המתמקמים בקיבוץ משמר השרון ודרך השדה 18 פרד חנה כרכור. הטעמים שאולי ייחודים דווקא לאזור זה מביאים עימם מגוון לא קטן, החל מלחם חיטה מלאה ללא לישה ועד לשיפון דני או צרפתי. לחמים אלו ועוד מאפים כמו באגטים ועוד כריכים מפתיעים, מוצעים על ידי מיה ושחר בעלי הרשת. טעימה לא פחות ייחודית המשלבת טעמים אירופאים ובעיקר צרפתיים, הוא בית הקפה "אלה פטיסרי" הממוקם בפארק התעשייה עמק חפר ובעל תעודת כשרות חלבית. מ"אלה פטסרי" ניתן להנות ממבחר עצום של מאפים, החל מבריושים מפנקים עם סלק פטה ואגוזים ועד לטארט ברטון חד פעמי וטעים במיוחד.

מאפיות מטריפות במרכז הארץ

וכמובן שבאזור המרכז אי אפשר להתפעל מהטעמים הייחודים שהתווספו אל הערים השונות ובעיקר לעיר תל אביב, כשבה ניתן למצוא לא מעט טעמים חדשניים במיוחד כאשר אחד מהם הוא של מאפיית אלכסנדר ברמן. המאפייה המטריפה הזו מביאה עימה לחמים משובחים, סנדוויצ'ים מעולים, עוגיות חלומיות במגוון טעמים ומנעד מאפים שככל הנראה מרבית הישראלים עוד לא טעמו. הטעמים הללו ממוקמים בשכונת נווה צדק היפיפייה וזמינים כבר בשעות הבוקר המוקדמות. ואיך אפשר בלי מאפיות מטריפות במרכז מבלי לדבר על המאפייה של "אלון שבו" הממוקמת ברחוב שינקין 26 בתל אביב, בה ניתן למצוא טעמים שווים במיוחד דרך סוגים שונים של מאפים ודברי מתיקה החל ממארזי עוגיות ועוגות בחושות ועד למנעד רחב של מאפים מתוקים ומלוחים.