טיפים להתנהלות פיננסית נכונה

ניהול פיננסי יכול להיות אתגר ללא מעט משקי בית, לא רק בתקופת הקורונה אשר פקדה אותנו שנה האחרונה אלא גם בשגרת היומיום שלנו. בין אם אנחנו מדברים על בית עם ילדים או אפילו בית עם ילדים, התנהלות הכלכלית שלא לא מעט אנשים יכולה להיות לקויה ולהוביל לאובר דראפט. להתנהלות פיננסית נכונה ישנם לא מעט טיפים ודרכים יצירתיות שיכולות לעזור לא רק לצמצם חובות, אלא אפילו לחסוך עוד כמה שקלים בצד.  אז לאלו מכם שרוצים להפוך את המינוס לפלוס, המאמר הבא יכול לתרום לכם לא מעט.

שימוש בכרטיס אשראי ומה לקנות

אחד ממגוון טיפים להתנהלות פיננסית נכונה הוא הבנה של מה אנחנו באמת צריכים, במיוחד כאשר אנחנו יוצאים אל אזורי קניות כמו קניונים ושווקי או קניות גדולות. חשוב מאוד שנדע לשם מה באנו ומה אנחנו רוצים לקנות, אפשר לעשות זאת בעזרת רשימה מסודרת או בניסיון לתעדף את הדברים. אבל מה שכן חשוב הוא לדעת לשם מה באנו או מה אנחנו רוצים לקנות, כך יהיה לנו קל יותר לבחור את הדברים שאנחנו צריכים ולא רוצים. אבל גם שלב הקנייה הוא לא פחות חשוב, מלבד ההבנה של מה אנחנו צריכים ולא רק רוצים, חשוב לשים לב גם אל אופן התשלומים. על מנת שתוכלו לצמצם את ההתחייבויות שלכם ולא "לחנוק" את מסגרת האשראי שלכם, השתדלו להמעיט לשלם בתשלומים. סוג תשלום זה הוא מבין המובילים בכניסה לאוברדראפט.

מעקב צמוד ובניית תקציב

לא כולם אוהבים להיכנס אל מסך האפליקציה של הבנק, כאשר הוא מורה לנו על חריגה שלא נעימה לעין. הדבר הזה מובן והגיוני באיזה שהוא אופן אבל עם הכאב תהיו חייבים להתחיל ולעקוב אחר מצב העו ש שלכם. כיום כל חברות הבנק מאפשרות מעקב צמוד של לא מעט כלים פיננסים כולל חשבון העובר ושב שלכם, על ידי מעקב תוכלו להבין באילו תחומים אתם מוציאים לא מעט כסף ובמה מהם תוכלו לצמצם. כל זה כמובן מוביל אל בניית תקציב תוך כדי הבנה של מה הם ההוצאות וההכנסות שלכם, כך תוכלו לגבש תקציב אשר מתאים לגובה ההכנסות ולהתחיל לצמצם את האוברדרפט שלכם.