אירועי תרבות מעניינים

להכיר את תל אביב

אחד מאירועי תרבות מעניינים שקיימים בימים אלו, הוא לא אחר מפתיחת המוזיאון של העיר תל אביב הממוקם ברחוב ביאליק 7 (וכן – יש חניון לא רחוק). המוזיאון שנפתח לתוקפת הרצה עבר חידוש, אך בתחילת מלחמת "חרבות ברזל" הוא גם שימש מקום מקלט עבור משפחות וילדי המפונים. כיום הוא נפתח עם תוכנית מיוחדת, כזו המשלבת את הקהל לאורך הכרת ההיסטוריה של העיר תל אביב. כל זאת באמצעות תיעודיים היסטוריים וסיפורים מפי תושבים של העיר לאורך השנים. התערוכה תפתח בתחילת אפריל שנת 2024, כשהיא מותאמת לילדים ומבוגרים כאחד, וכמובן שהיא מותאמת גם לאנשים בעלי מוגבלויות.

פורים בחיפה

אירועי תרבות מעניינים מתקיימת בישראל בעיקר בחגים, והמעניינים והצבעוניים ביותר הם אלו המתקיימים בחג הפורים. בעיר חיפה מוזמנים ילדי ישראל להנות מחוויית יצירה להורים והילדים שיוכלו להכין יחד אביזרים לתחפושות. הליך הסדנה יכלול ליווי, חומרים יצירה מגוונים ועוד המון הפתעות. האירוע יתקיים ב24.3 וב25.3 בשעות עשר בבוקר עד השעה אחת, העלות לסדנה נעה בין 35-45 שקלים. כמו כן הסדנה תועבר בשפה העברית, והרוסית ברחוב שבתאי הלוי 26 חיפה.

ואם כבר הגענו לצפון, מוזיאון חיפה מזמין הורים וילדים הפנינג פורים מפנק הכולל לא הפתעות שילדים אוהבים. בין הפעילויות שיתקיימו – סדנת פלסטלינה שתכלול חידון ופיסול דמויות מפורסמות כמו בת הים, בוב ספוג ועוד. סדנה נוספת שתתקיים בתאריך ה-25.3 בשד' אלנבי 198 תהיה סדנת פיראטים, כזו שתכלול סיפור פיראטים אינטראקטיבי עם השתתפות הילדים. כמו כן הסדנה תכלול גם הרכבה של ספינות פיראטים מסוגים, שיותירו מזכרת נעימה לכל המשתתפים. סדנה נוספת שתקיים בתאריך זה, תהיה יצירת חיות משחק וכמובן תערוכת פיראטים.

היין של הצפון מגיע לירושלים

אל עין השמונה שבדרך לירושלים יתארחו ב22/3 כמה מהיקבים המובחרים של צפון הארץ אצל יקב קסטל, שם ייפתח סוף שבוע חגיגי שיכלול לא רק יינות מובחרים. האורחים יוכלו להנות ממאזרחי חג טעימים ומפתיעים במיוחד, להנות מאוכל ביתי של "לאויזה מרכז קולינרי" או להנות מהטעמים הייחודים של קונדיטוריית "דוד לאור". בין היקבים שיתארחו בסוף השנה החגיגי הזה, יהיו יקב דלתון, יקב בן זמרה, יקב רמות נפתלי ויקב כרם שבו. ולצד חג הפורים, מוזמנים האורחים להגיע מחופשים ולהנות מחגיגת פורים ייחודית. כתובת האירוע היא יקב קסטל. שביל ישראל, מושב יד שמונה. כמו כן השתתפות באירוע כוללת הרשמה מראש ורכישת כרטיס בסך חמישים שקלים. 

לאירועים מעניינים נוספים – https://event.kab.co.il/