אימון כושר אישי הוא אומנות

בהחלט ניתן להגיד שכמו כל יצירה גם אימון כושר אישי הוא יצירה. קודם כל צריך למצוא זמן מתאים לאימון וזמן הוא גורם קריטי מאוד להצלחת האימון ולהמשכיות. זמן שבו המאמנת עייפה וגרוע מכך – המתאמנת תשושה יביא בהכרח לכישלון. לעתים עדיף לוותר על אימון אם לא מוצאים את הזמן המתאים ולקבוע מועד מאוחר יותר.

המצב הנפשי של המאמנת כמו גם של המתאמנת הוא קריטי ביותר להצלחת האימון. מאמנת עצבנית וחסרת סבלנות לא תהיה קשובה לצורכי המתאמנת ועלולה אף להזיק לה. לעומת זאת, מאמנת שנמצאת בהלך רוח חד ומאושש תתאים את התרגילים למתאמנת ותביא את יכולותיה לידי ביטוי ואף תעצים אותם. אגב, מצב נפשי אצל המתאמנת הוא פחות קריטי שכן הרבה פעמים דווקא האימון והפרשת ההורמונים הטובים משפרים את מצב רוחה.

אימון כושר ביתי מלא

נקודה נוספת שתביא להצלחת אימון כושר אישי היא בחירת אופי האימון – בגדול מדובר על אימון כוח או אימון אירובי. מתאמנת חדשה שרק רוצה להתחיל להתאמן והיא כבדת משקל ומסורבלת – דווקא הבחירה באירובי עלול להיות טעות. אירובי הוא ספורט מאוד מעייף שכרוך בהעלאת דופק ותנועה חזרתית ושימוש בחמצן ולכן דווקא לספורט כזה שהוא ישיג את המטרה של ירידה במשקל – צריך להיכנס לאט ובזהירות בלי לייאש את המתאמנת.

ליטוף, חיבוק, מילה טובה והרבה רגישות ואהבה הם תנאים ממש הכרחיים להרגשה טובה ולסיפוק לעתים קרובות הרבה יותר דווקא מהצלחה בתרגיל זה או אחר.

לסיכום, אימון כושר אישי הוא עולם ומלואו ורחוק מרחק רב משעה של ספורט ככה סתם בשביל להיכנס לכושר או להרזות. אימון כושר אישי דורש השקעה ותכנון והתאמתו למתאמנת לרבות בחירת זמן ותרגילים ויש לגשת אליו במצב נפשי מתאים. האימון הראשון יקבע את המשך דרכה של המתאמנת ולכן יש להקפיד עליו הקפדה יתרה ולהעניק למתאמנת תחושת הצלחה ורוממות. הסיבות המפורטות תלויות ברובן במאמנת שצריכה לשים לב לנסיבות בהן מתקיים האימון.