איך נקבע סכום הזכייה בלוטו?

אחד ממשחקי המזל הפופולריים בישראל הוא ללא ספק משחק הלוטו, אשר מרתק בין פעמיים עד שלוש לא מעט מתושבי ישראל המבקשים להשתתף בהגרלה. המשחק שנחשב למשחק די וותיק גם בישראל וגם במדינות אחרות בעולם, יכול לזכות מדי שבוע מספר משתתפים בסכומים אשר נעים בין מאות אלפים עד מיליוני שקלים כאשר בין שלושים ושבע מספרים על המנחשים לנחש רק שבעה מספרים בודדים. כמו כן בשנים האחרונות התווספו להגרלה מספר דרכים אשר יוכלו להכפיל ולהגדיל את סיכויי הזכייה של כל ממשתף, החל מבחירה של מספר חזק ועד מילוי טפסי הלוטו בצורה שיטתית כמו שמציעים באתר https://www.playsmart.co.il/

כללי משחק ודרכים למילוי הטופס

כמו שציינו מעל על כל משתתף בהגרלת הלוטו לנחש כ-7 מספרים מתוך 37, אך מפעל הפיס מאפשר כיום עוד ועוד דרכים אשר יוכלו להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הזכייה של כל משתתף כאשר אחד מהם הוא כמובן הלוטו השיטתי. שיטת מילוי זו מאפשרת לכל משתתף להגדיל את סיכויי הזכייה בצורה משמעותית ולהשתתף גם בהגרלות של פרסי המשנה, כאשר שיטה זו מציעה מספר גדול יותר של צירופים והיא מתחלקת בין בחירה של חמישה עד 12 מספרים. בנוסף למילוי שיטתי שניתן להשתתף בתוספת של שלושה שקלים לכל צירוף, ניתן למלא גם טופס דאבל לוטו. טופס זה בניגוד למילוי טופס בצורה שיטתית מגדיל את סכום הזכייה השבועי. כך שאם בשבוע אחד הוצע פרס בעלות של כעשרה מיליון שקלים, בדאבל לוטו סכום הזכייה יהיה שווה לעשרים מיליון שקלים!

איך נקבע סכום הזכייה בלוטו?

בכל מה שקשור לסכום הזכייה של טופס הלוטו חשוב לדעת כי בכל שבוע הסכום מתעדכן, כשהוא מטפס ככל שלא נמצאו מנחשים. עם זאת גם עבור אילו שלא ניחשו את כל המספרים נכונה, ממתינים כמה פרסים לא פחות משמעותיים ולהלן החישוב. כך למשל במידה והפרס בלוטו עומד על כ-40 מיליון שקלים, הפרס שני יעמוד על כמיליון וחצי שקלים בדאבל לוטו ואילו בטופס הרגיל הפרס יעמוד על כשבע מאות וחמישים אלף שקלים.

יחד עם זאת סכומי הזכייה מתחלקים בין עוד מספר זוכים, כאשר אלו שניחשו חמישה מספרים יחד עם מספר חזק יוכלו להנות מכמעט 2 אחוזים מסכום הזכייה, אלו שניחשו חמישה מספרים ללא מספר חזק ייהנו מפרס של קצת יותר משווי של אחוז אחד. כמו כן התפלגות הפרס מגיעה עד לאלו אשר ניחשו כשלושה מספרים בלבד ומשתנה בהתאם לבחירה של מספר חזק.